Wszystkich miłośników różaneczników i azalii chciałabym zabrać do Arboretum Kórnickiego, gdzie na przełomie maja i czerwca podziwiać można te piękne i okazałe krzewy.

Na początek krótki opis tego miejsca. Arboretum w Kórniku zostało założone przez samego Tytusa Działyńskiego w 1826 r. na terenie okazałego parku , który otaczał zamek. Na powierzchni ok. 50 ha znajduje się ponad 3000 gatunków i odmian drzew oraz krzewów, w tym spotkać można tam nazwy rzadkie, egzotyczne i mało znane. Na dzień dzisiejszy Arboretum należy do Instytutu Dendrologii PAN, a od lipca 2011 wraz z Zamkiem i Kościołem Parafialnym zostało wpisane na listę pomników historii.

Spacerując alejami tego pięknego parku chcąc nie chcąc nasza uwaga skupi się na różnorodności barw kwitnących azalii i rododendronów.  Krzewy te przyciągają nawet wybrednych miłośników roślinności ogrodowej.

W poniższej galerii chciałabym Wam pokazać urok kwiatów różaneczników i azalii, które miałam przyjemność podziwiać w Kórniku.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”2″ override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”32″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”pokaz slajdy” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails”]