6Skrzynki okienne można ustawić nie tylko na samym parapecie, ale także można zawiesić je na uchwytach – wtedy dodatkowo mogą być ozdobą ogrodzeń lub ścian.

Każda skrzynka okienna musi być solidnie umocowana, zwłaszcza jeśli znajduje się nad ulicą. Dodatkowo zaopatrzyć je powinniśmy w podstawki.

Zazwyczaj są one podłużnego kształtu i powinny zawierać wiele otworów odpływowych.
Sadzić w nich można nie tylko rośliny jednego gatunku, ale także mieszać kilka gatunków różniących sie np. kolorem kwiatów czy liści.619a8660c93fe98ee2f3b7647bdf1946
Bardzo efektownie wyglądają rośliny o długich i przewieszających się pędach. Tylko pamiętać powinniśmy, żeby skrzynki z nimi nie były wystawione w miejscu, w którym wiatr jest znacznie silniejszy, ponieważ może on zniszczyć długie pędy.
Jak posadzić rośliny w skrzynce okiennej.
1. Skrzynka okienna powinna mieć kilka otworów odpływowych, której dno najlepiej wyłożyć małymi kamykami, które zagwarantują dobrą przepuszczalność.

1
2. Następnie wypełniamy skrzynkę kompostem lub ziemią do roślin balkonowych i lekko ugniatamy.
2

 

3. Przy pomocy małej łopatki albo własnych rąk wykopujemy dołki w ziemi i sadzimy w nich wybrane przez nas rośliny. Warstwa ziemi powinna kończyć się poniżej górnej krawędzi skrzynki okiennej.

3
4. Na końcu podlewamy posadzone rośliny. Uważamy na pogodę, ponieważ w dni upalne rośliny wymagały będą częstszego podlewania w ciągu dnia.

 

4
5. Pielęgnacja nie ogranicza się tylko do podlewania i nawożenia roślin. Aby kwiaty prezentowały się elegancko w skrzynkach okiennych powinniśmy na bieżąco usuwać przekwitnięte kwiaty, suche liście i sterczące pędy.

5